
Pije drinka z parasolką i odpoczywa na leżaku przy ul. Sułkowskiego. Kolejna sympatyczna figurka kołobrzeskiej mewy nazywana Marianem stanęła tym razem przy zejściu na plażę w okolicach Hotelu Marine. Jej fundatorem, jest firma DOMAR, która jest już na półmetku prac
związanych z przebudową trzeciego i ostatniego już odcinka kołobrzeskiej promenady.
Historia Marianów rozpoczęła się lata temu za sprawą grafika Darka Jakubowskiego, który wymyślił tę postać. Projekt stworzenia takich rzeźb
postulował Cezary Kalinowski z komisji ds. upiększania miasta, a same figurki powstają w pracowni rzeźbiarza Romualda Wiśniewskiego.





Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze