Kołobrzeski magistrat zareaguje na decyzję o postawieniu 45-metrowego masztu w okolicach lokomotywowni, w pobliżu ulic Fredry i Myśliwskiej. Choć miasto nie ma wpływu na realizację tego rodzaju inwestycji, urzędnicy przygotowują negatywną opinię na temat planowanego przez PKP przedsięwzięcia. Do 19 listopada w Urzędzie Wojewódzkim swój protest mogą złożyć również mieszkańcy.

Przypomnijmy; już na początku października informowaliśmy Was o inwestycji, która powstanie przy kołobrzeskiej lokomotywowni. To maszt radiotelekomunikacyjny o wysokości 45 metrów nad poziomem morza. Aby wyobrazić sobie, jak wysoka będzie to konstrukcja, wystarczy informacja, że 10-piętrowy blok ma około 30 metrów wysokości, czyli jest niższy od takiego masztu o 15 metrów.
Planowane przedsięwzięcie ma służyć, w pierwszej kolejności, do łączności między pociągami (łączność bezprzewodowa system ERTMS/GSM-R) i będzie częścią planowanej, na krajową skalę, przez Polskie Linie Kolejowe S.A., modernizacji systemu przesyłania informacji.
Kołobrzeski urząd otrzymał jedynie informacje dotyczące planowanej inwestycji. Realnie nie ma żadnego wpływu na lokalizację tego przedsięwzięcia – jest ono uznawane jako inwestycja celu publicznego, czyli taka, która w myśl zmienionych niedawno przepisów, nie wymaga uzgodnień czy konsultacji społecznych.
Do tematu wrócimy.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zaprotestują? A kto zaprotestuje na budowę nowego hotelu między Diva spa a Olimp IV?? Ile nowa inwestycja ma mieć pięter ?
To po prostu maszt o wysokości 15 piętrowego wieżowca. W całym mieście nie mamy nawet takiego jednego kolosa. Trzeba koniecznie go oprotestować , nie chcemy mieć w pobliżu swoich mieszkań i domów takiego urządzenia. Nikt w 100 % nie jest w stanie udowodnić że nie ma on wpływu na zdrowie ludzi, a w dodatku może negatywnie wpływać na dalsze inwestycje Miasta Kołobrzeg w tym rejonie.
jak maszt 5G chcieli ''postawic'' kolo bocianiej to wszelakiej masci po-komuchy i inne popaprance wylezli protestowac z pozytywnym dla siebie skutkiem ot niespodzianka hehe pozniej taki maszt ''postawili'' na rybackiej czyli kolo bjedozy socjalnej i tam protesty tzw mieszkancuf nic nie wniesli - ciekawe dlaczego hehe - a tera cotoby juz smierdzonce ukladziki miec w czarnym anusie tose maszcik strzelo na placu kolejowym i pocalujta w krisa wuita...salam alejkum rjebjata!
ani to dowcipne, ani merytoryczne. Pozdrawiam.
a ja jestem za postawieniem masztu. przeprowadzam sie z tego brzydkiego kolobrzegu więc mam dzieciorobów w głębokim poważaniu
To wypier... Najlepiej do Warszawy.
w odpowiedzi na komentarz autorstwa pff "no to wyp.... najlepiej do warszawy" a może lepiej żebyś to ty opuścił to pañstwo, lewacki nierobie? uważaj na takie wypowiedzi bo będziesz miał problemy na drodze prawnej
O, to coś nowego w Kołobrzegu. Z reguły buduje się u nas tylko apartamentowce albo kolejne hotele. Powiew nowego ?
No kurde masakra kto na to pozwolił w środku Uzdrowiska 50 m maszt ? Chyba tylko w Kołobrzegu
Co na to Radni i pani Prezydent ?
a może poseł Hoc by się wykazał - PKP to spółka państwowa więc wie z kim rozmawiać... to powinno być bardziej realne do załatwienia niż kłótnie z samorządem. Do roboty panie pośle!
hoc, spółka pañstwowa? a platforna to już palcem w d... niemusi ruszyć? niech lewacki kołobrzeg najpierw się weźmie za inwestycje kolejowe a dopiero później prosi o interwencje pkp które ma całe państwo do pilnowania
jestem mieszkañcem kolobrzegu i osobiście popieram postawienie takiego masztu. nie zależy mi na tym mieście. maszt może być wyższy niż 45 m bo mało mamy w kołobrzegu takich wysokich budowli.
NIE NIE !!!! dla budowy masztu przez PKP- Czemu Radni nie zajmą się tą sprawą tylko pierdołami?
Zaprotestują? A kto zaprotestuje na budowę nowego hotelu między Diva spa a Olimp IV?? Ile nowa inwestycja ma mieć pięter ?
To po prostu maszt o wysokości 15 piętrowego wieżowca. W całym mieście nie mamy nawet takiego jednego kolosa. Trzeba koniecznie go oprotestować , nie chcemy mieć w pobliżu swoich mieszkań i domów takiego urządzenia. Nikt w 100 % nie jest w stanie udowodnić że nie ma on wpływu na zdrowie ludzi, a w dodatku może negatywnie wpływać na dalsze inwestycje Miasta Kołobrzeg w tym rejonie.
jak maszt 5G chcieli ''postawic'' kolo bocianiej to wszelakiej masci po-komuchy i inne popaprance wylezli protestowac z pozytywnym dla siebie skutkiem ot niespodzianka hehe pozniej taki maszt ''postawili'' na rybackiej czyli kolo bjedozy socjalnej i tam protesty tzw mieszkancuf nic nie wniesli - ciekawe dlaczego hehe - a tera cotoby juz smierdzonce ukladziki miec w czarnym anusie tose maszcik strzelo na placu kolejowym i pocalujta w krisa wuita...salam alejkum rjebjata!