Reklama

 

 



Niespotykane samoloty nad Kołobrzegiem? Mamy rozwiązanie zagadki

29/04/2021 19:20

Kiedy na początku zeszłego tygodnia informowaliśmy Was o niespotykanych samolotach na niebie nad Kołobrzegiem, trwała ożywiona dyskusja czy są to MiG-29 produkcji rosyjskiej czy produkowany za oceanem F-15. Przypomnijmy w okolicy Kołobrzegu pojawiły się 3 maszyny. Aby odróżnić z daleka oba wspomniane typy samolotów trzeba być naprawdę specjalistą.


Podejrzenie padło na F-15, które w tym czasie przyleciały do Polski na ćwiczenia. Okazuje się jednak, że przelatujące w pobliżu Kołobrzegu samoloty były to MiG-i. Jak dowiedział się Filip Jereczek z firmy Model Maker, były to polskie maszyny na co dzień stacjonujące w bazie lotniczej w Malborku. Przelatywały nad Kołobrzegiem, ponieważ były gościnnie w bazie w Świdwinie.

Samoloty wojskowe w okolicach ujścia Parsęty to widok wręcz codzienny, jednak najczęściej są to stacjonujące w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie SU-22.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości