
Czy tzw. lampy huby mogłyby pojawić się w Kołobrzegu? Taki pomysł poddała pod opinię mieszkańców na swoim profilu fb ogrodnik miejska Monika Buśko-Kuś. Nowa koncepcja polskich projektantów została zastosowana w Parku Leśnym w Gdyni.
Dokładniej o projekcie polskich designerów pisze prestiżowy magazyn WhiteMAD. Lampy huby do złudzenia przypominają prawdziwe grzyby, które zamontowane są na wysokości około 4 metrów nad ziemią. Są wyposażone w baterie fotowoltaiczne, czerpią energię ze słońca a dodatkowo reagują na podczerwień i światło innej lampy. Trzeba przyznać, że efekt widoczny na zdjęciach wygląda niesamowicie. Nadmienić należy, że lampy są robione na wzór prawdziwej huby, ponieważ część z tych grzybów znajduje się pod ochroną.
Zamierzeniem grupy Mozi, autora tej ciekawej koncepcji, było, jak piszą designerzy na swoim profilu fb. „ sprawić, aby było jaśniej, nie ingerując przy tym nadmiernie w środowisko naturalne lasu”.
Jak Wam się podoba ten pomysł?
foto: https://www.whitemad.pl/

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A co z rośnięciem drzewa ,czy instalacja nie będzie ciałem obcym "wrastającym"w drzewo. Jak jest rozwiązana kwestia montażu?
Trzeba to przemyśleć-byle nie za długo!
Zarąbiście by to wyglądało. Jestem za
A ja wolałabym, żeby w pierwszej kolejności doświetlono wszystkie przejścia w Kołobrzegu. To przecież poprawia bezpieczeństwo na drogach. A lampy choć ciekawe mogą poczekać. Tym bardziej, że jak coś jest nowego to drogo. Później te same rzeczy są o połowę taniej.
A co z rośnięciem drzewa ,czy instalacja nie będzie ciałem obcym "wrastającym"w drzewo. Jak jest rozwiązana kwestia montażu?
Trzeba to przemyśleć-byle nie za długo!
Zarąbiście by to wyglądało. Jestem za