
Jedna z najbardziej aktywnych Rad Osiedli w Kołobrzegu – nr 4 z Radzikowa sprzeciwia się likwidacji tych jednostek pomocniczych. - Przygotowaliśmy i przegłosowaliśmy uchwałę, która ma być formą protestu. Nie chcemy, aby zabierano nam możliwość działania na rzecz mieszkańców – mówi Krzysztof Plewko, członek Rady Osiedla nr 4 i jednocześnie radny miejski.
Przypomnijmy; podczas minionej sesji Rady Miasta, po kilkugodzinnej dyskusji, radni zagłosowali przeciwko zarządzeniu wyborów do 9 Rad Osiedli, co w rezultacie oznacza początek wygaszania tych jednostek. W czasie obrad padły argumenty za i przeciw pozostawieniu Rad Osiedli. Z jednej strony wskazywano na nikłe zainteresowanie tym tematem, upolitycznienie członków tych rad, czy niską frekwencję w wyborach. Z drugiej podkreślano, że to przejaw oddolnej aktywności społecznej, który powinien być szanowany. Więcej o całej sprawie przeczytacie tutaj.
Podobne zdanie na ten temat ma Krzysztof Plewko, wieloletni działacz osiedlowy. - Rady Osiedli wymagają naprawy, wdrożenia pewnych rozwiązań, które usprawnią ich działanie. Dlatego będziemy sprzeciwiać się ich likwidacji. Nie jest jeszcze za późno – podkreśla. Pismo w tej sprawie trafiło już do Urzędu Miasta i do Biura Rady Miasta.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Radzikowo? Przecież radny chwalił się, że pomieszkuje na Polankach. To chyba nie jest Radzikowo? Może to ktoś sprawdzić?
Ten to niech lepiej zda mandat tak jak obiecał w tamtej kadencji. Honorowo, a no tak ten Pan i honor, to się nie klei.
Radzikowo to nie cały Kołobrzeg.Większość jest za rozwiązaniem Rad Osiedla i nie rozumiem dlaczego akurat ta dzielnica ma dyktować co reszta ma myśleć.Macie radnych,to załatwiajcie sprawy osiedlowe przez nich. Może oni akurat byli aktywni,ale reszta nie robiła prawie nic.Szkoda pieniędzy i lokali ,zresztą ujawniono nieprawidłowości w działalnośći RO ,a jak coś źle funkconuje to trzeba to rozwiązać.
Radzikowo? Przecież radny chwalił się, że pomieszkuje na Polankach. To chyba nie jest Radzikowo? Może to ktoś sprawdzić?
Ten to niech lepiej zda mandat tak jak obiecał w tamtej kadencji. Honorowo, a no tak ten Pan i honor, to się nie klei.
Radzikowo to nie cały Kołobrzeg.Większość jest za rozwiązaniem Rad Osiedla i nie rozumiem dlaczego akurat ta dzielnica ma dyktować co reszta ma myśleć.Macie radnych,to załatwiajcie sprawy osiedlowe przez nich. Może oni akurat byli aktywni,ale reszta nie robiła prawie nic.Szkoda pieniędzy i lokali ,zresztą ujawniono nieprawidłowości w działalnośći RO ,a jak coś źle funkconuje to trzeba to rozwiązać.