Reklama

 

 



Sukcesy kołobrzeskich siatkarzy

15/03/2017 08:48

W minionym tygodniu kołobrzescy siatkarze i siatkarki rywalizowali w ramach rozgrywek szkolnych organizowanych przez wojewódzki szkolny związek sportowy. We wtorek młodzież Gimnazjum nr 1 walczyła na etapie turniejów rejonowych w Świnoujściu (chłopcy) oraz w Gryficach (dziewczęta).


Uczniowie i uczennice klas siatkarskiego ośrodka szkolnego czyli popularnej jedynki zaprezentowali się z bardzo dobrej strony awansując do półfinałów wojewódzkiej Gimnazjady. Kołobrzescy siatkarze wygrali dwa spotkania w fazie grupowej ze Szczecinem (2:1) oraz Nowogardem (2:0) zapewniając sobie awans do dalszej fazy rozgrywek. Mecz finałowy z gospodarzami decydował o rozstawieniu na kolejny etap Gimnazjady. Niestety pomimo bardzo dobrej postawy w pierwszym secie kołobrzeski zespół nie był w stanie zwyciężyć ze zdecydowanym faworytem rozgrywek.

Z kolei w Gryficach ich szkolne koleżanki rywalizowały z zespołami z: Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Szczecina oraz gospodyń. Siatkarki klas sportowych Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu spisały się znakomicie wygrywając turniej i awansując do dalszego etapu Gimnazjady. W spotkaniach grupowych zwyciężyły z zespołami z Świnoujścia i Gryfic. Następnie w półfinale zdecydowanie wygrały z Gimnazjum z Kamienia Pomorskiego. Finał okazał się być powtórką z fazy grupowej gdyż kołobrzeżanki po raz kolejny podejmowały zespół gospodyń. Nasze siatkarki drugi raz zwyciężyły i zapewniły sobie awans z pierwszego miejsca do dalszego etapu rozgrywek.

W środę oraz czwartek rozgrywane były również finałowe turnieje powiatowe piłki siatkowej wśród szkół ponadgimnazjalnych. Podwójne zwycięstwo w tych zawodach odniósł Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu. Chłopcy jako pierwsi rywalizowali o prym w powiecie na hali sportowej przy ulicy wąskiej. Uczniowie ,,Sienkiewicza" byli faworytem rozgrywek jednak mieli bardzo trudne zadanie gdyż siatkarze miejscowego klubu UKS OPP są porozbijani po wszystkich kołobrzeskich szkołach przez co turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Siatkarze ZS nr 1 w grupie zwyciężyli z Zespołem Szkół Morskich oraz ubiegłorocznym mistrzem powiatu ILO im. Mikołaja Kopernika. W finale spotkali się z organizatorem zawodów Zespołem Szkół Ekonomiczno Hotelarskich. Uczniowie Sienkiewicza stanęli na wysokości zadania i po wyrównanym meczu zwyciężyli 2:0. Tym samym wywalczyli awans do turnieju półfinałowego, który odbędzie się 23 marca w Świnoujściu.

W ostatni czwartek do rywalizacji przystąpiły dziewczęta uczęszczające do kołobrzeskich szkół ponadgimnazjalnych. Reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza bardzo pewnie zwyciężyły we wszystkich spotkaniach również zapewniając sobie awans do dalszego etapu rozgrywek. Uczennice ZS nr 1 zwyciężyły w spotkaniach grupowych stosunkiem 2:0 z ZS Gościno oraz ZS nr 2 w Kołobrzegu. W finale siatkarki podejmowały zespół I LO im. M. Kopernika w Kołobrzegu. Uczennice Sienkiewicza zdecydowanie zwyciężyły stosunkiem 2:0 zapewniając sobie tytuł mistrzyń powiatu kołobrzeskiego.



Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości