Reklama

 

 



Tak wyglądała bazylika w powojennych latach | zdjecia

20/01/2024 07:03

Kolejny raz zajęliśmy się kolorowaniem i cyfrową rekonstrukcją zdjęć. Tym razem na warsztat wzięliśmy kołobrzeską bazylikę. Sięgnęliśmy po fotografie zgormadzone w Narodowym Archiwum Cyfrowym, aby zobaczyć jak w kolorze wyglądała świątynia w powojennych latach. Efekty zobaczcie na poniższych zdjęciach.

Przypominamy, że bazylika po wojnie była zrujnowana. Początkowo myślano nad jej rozbiórką. Odbudowę rozpoczęto w 1957 roku. W nawie głównej znajdowało się w międzyczasie Muzeum Oręża Polskiego, gdzie eksponowano sprzęt bojowy z czasów wojny. Całość na świątynie przekazano dopiero w 1974 roku.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości