Kolejny raz zajęliśmy się kolorowaniem i cyfrową rekonstrukcją zdjęć. Tym razem na warsztat wzięliśmy kołobrzeską bazylikę. Sięgnęliśmy po fotografie zgormadzone w Narodowym Archiwum Cyfrowym, aby zobaczyć jak w kolorze wyglądała świątynia w powojennych latach. Efekty zobaczcie na poniższych zdjęciach.
Przypominamy, że bazylika po wojnie była zrujnowana. Początkowo myślano nad jej rozbiórką. Odbudowę rozpoczęto w 1957 roku. W nawie głównej znajdowało się w międzyczasie Muzeum Oręża Polskiego, gdzie eksponowano sprzęt bojowy z czasów wojny. Całość na świątynie przekazano dopiero w 1974 roku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze