Reklama

 

 



Zamiast parkingu - park kieszonkowy. Jest zielone rozwiązanie po sporze o dojazd


W miejscu parkingu przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Solnej powstanie park kieszonkowy. To efekt wielomiesięcznego sporu o dojazd do miejskich terenów, który ostatecznie zakończył się decyzją o stworzeniu w tym miejscu zielonej przestrzeni rekreacyjnej.


Historia miejskiej nieruchomości zaczęła się wiele lat temu w latach 70-tych, gdy na terenie przylegającym do obecnego parkingu nie ustanowiono na rzecz miasta służebności drogi. Przez lata mieszkańcy korzystali z dojazdu, jakby był ogólnodostępny, jednak w ubiegłym roku jedna ze wspólnot mieszkaniowych postawiła szlaban, ograniczając wjazd. W ten sposób miasto i cześć mieszkających w sąsiedztwie osób utraciło swobodny dostęp do nieruchomości.

Magistrat dowiedział się o tym, kiedy do urzędu zaczęli zgłaszać się mieszkańcy, którym nie udostępniono możliwości wykupu sprzedawanych przez tę wspólnotę pilotów.

Reklama

 - W tej sytuacji, aby odzyskać możliwość wjazdu do naszej nieruchomości zaprojektowaliśmy nową drogę dojazdową, od strony garaży przy ul. Frankowskiego. Tego rozwiązania nie zaakceptowali jednak okoliczni mieszkańcy, obawiający się zwiększonego ruchu i hałasu w tym spokojnym dotąd miejscu – mówi Ewa Pełechata, zastępca do spraw gospodarczych.

Podczas spotkań z urzędnikami ci właśnie mieszkańcy zaproponowali, by teren za garażami przeznaczyć dla samochodów, a  parking przy Wojska Polskiego i Solnej zamienić w park kieszonkowy.

Reklama

To pomysł, dzięki któremu w centrum miasta pojawi się cały plac zieleni. Nowy park ma być bowiem niewielki, ale funkcjonalny. Miejsce ma ogromny potencjał, ponieważ znajduje się przy samym zejściu nad rzekę. Tymczasem już rozpoczęły się prace przy garażach na Frankowskiego, gdzie zamiennie powstanie miejsce dla samochodów.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/10/2025 18:28
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości