Reklama

 

 



Zmarł Mirosław Skórka, były trener Kotwicy Kołobrzeg

26/08/2026 15:19

W wieku 77 lat zmarł Mirosław Skórka, znany i ceniony trener piłkarski, przez lata związany z zachodniopomorskim środowiskiem sportowym. W swojej karierze prowadził wiele klubów z regionu, a w latach 1997–1999 był także trenerem Kotwicy Kołobrzeg.


Do Kołobrzegu trafił po udanej pracy w GKS Manowo, skąd odszedł razem z grupą swoich kluczowych piłkarzy. Biało-niebieskich prowadził przez dwa sezony, zapisując się w historii klubu jako jeden ze szkoleniowców pracujących z Kotwicą w ważnym okresie jej rozwoju sportowego. Po rozstaniu z Kołobrzegiem wrócił do pracy w Koszalinie, gdzie w 2001 roku
świętował kolejny historyczny awans z Gwardią Koszalin.

To właśnie z Gwardią Koszalin Mirosław Skórka odnosił największe sukcesy trenerskie. W 1993 roku awansował z tym klubem do drugiej ligi. Był również szkoleniowcem między innymi Wielima Szczecinek i Gryfa Słupsk. Przez lata dał się poznać jako trener z dużym doświadczeniem, dobrze znający realia regionalnej piłki i potrafiący budować zespoły walczące o wysokie cele.

Reklama

Jeszcze w maju tego roku, podczas obchodów 80-lecia Gwardii Koszalin, Mirosław Skórka został wyróżniony Złotą Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego. Było to uhonorowanie jego wieloletniej pracy izasług dla sportu w regionie.

Mirosław Skórka angażował się również w życie publiczne. W przeszłości był radnym Rady Miejskiej w Koszalinie oraz jej wiceprzewodniczącym. 

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/08/2026 15:25
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości