Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta radni jednogłośnie poparli projekt uchwały oddania na 25 lat w nieodpłatne użytkowanie budynku przy ul. Waryńskiego 8-9 dla Stowarzyszenia „Feniks”. Ma tam powstać kompleksowe Centrum Interwencji Kryzysowej.
Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, Stowarzyszenie„Feniks” zamierza w tym miejscu prowadzić działalność statutową, polegającą głównie na: organizacji Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi; poradnictwa psychologicznego dla mieszkańców Kołobrzegu, organizowaniu spotkań różnych grup wsparcia w zależności od potrzeb, wyłaniających się grup problemowych dla dorosłych mieszkańców Kołobrzegu, dzieci i młodzieży, tworzeniu projektów we współpracy z Gminą Miasto Kołobrzeg tj. „Grupa wsparcia dla ofiar przemocy domowej”, „Biuro Porad Obywatelskich” oraz „Grupa – terapia par”, prowadzeniu działań w ramach „Akademia Zdrowia Psychicznego”, „Grupa wsparcia dla ww”, oraz „Grupa wsparcia dla rodzin osób chorujących psychicznie”; organizacji Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, Ośrodka Interwencji Kryzysowej.
Radni podkreślali,że wykorzystanie nieruchomości w samym centrum Kołobrzegu do takich celów to najlepsze rozwiązanie,a także ogromne wsparcie dla wszystkich mieszkańców miasta. - Takiego miejsca w Kołobrzegu bardzo brakuje – mówiła radna Izabela Zielińska, która od lat działa na rzecz kobiet w trudnych sytuacjach życiowych. W tej sprawie radni byli jednomyślni. Za poparcie działań stowarzyszenia dziękowała jego prezes, doktor Ewa Giza.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze