W najbliższy weekend kołobrzeskimi placami i skwerami zawładną artyści teatru ulicznego: aktorzy, szczudlarze, lalkarze, tancerze i malarze. Wszystko za sprawą plenerowego festiwal sztuki ulicznej Sea Of Art. Będzie to czwarta edycja tego wydarzenia w naszym mieście. Prezentowane w przestrzeni miejskiej wydarzenia adresowane będą do widzów w każdym wieku. Przedstawienia zobaczymy m.in. , na placu przy Latarni Morskiej, deptaku przy Rodziewczówny czy Skwerze Pionierów. Szczegóły poniżej.
Wydarzenia odbywać się będą przez trzy kolejne weekendy lipca.
12.07.2023
godz. 19.00 - Parada Teatr Klinika Lalek trasa: Sanatorium Perła Bałtyku, deptak Rodziewiczówny, Sanatorium Bałtyk
Parada Teatru Klinika Lalek z udziałem dużych lal i masek z monumentalną jeżdżącą instalacją ze spektaklu " Poemat o Słońcu i Księżycu".
scenariusz/ reżyseria: Wiktor Wiktorczyk
scenografia, lalki: Patrycja Skała "Papryka", Romuald Fryst, Grzegorz Siwy Pawłowski
godz. 22:00 -Skwer Pionierów - "Cyrk Tarabumba", Teatr Klinika Lalek, (60-70 minut)
"Cyrk Tarabumba" to lalkowe widowisko w którym w rolach zwierząt występują lalki - marionety zwierząt w ich naturalnych wielkościach, a w rolach artystów cyrkowych aktorzy. Wielkie Gwiazdy naszego Cyrku… Przystojna Żyrafa Tara, zakochana w treserze, śpiewaczka i tancerka zaśpiewa o miłości do Natury, potężny Lew Leonarrrdo, który ryczeć potrafi i chce pożreć tresera nauczy nas Odwagi, a Słoń Bumba, wirtuoz gry na trombonie pokaże nam, że wszystko w życiu jest możliwe. Słoń Bumba potrafi latać! "Cyrk Tarabumba", Cyrk Nadmarionet, Cyrk bez Przemocy jest jedną z pierwszych tego typu inicjatywą na Świecie! Radosne, kolorowe widowisko. Hołd dla sztuki teatralnej, lalkarskiej i cyrkowej, zaskakujące ich połączenie. Jest to widowisko rodzinne. Spektakl adresowany jest do widzów od 3 roku życia.
13.07.2023
godz. 12.00, Plac przy Latarni - spektakl "Lekcja Pantomimy" Teatr HoM
Mini spektakl, z przymrużeniem oka wprowadzający widzów w świat tej szlachetnej formy teatralnej. Dwójka aktorów: klasyczny, operujący słowem i mim, pokazują jak taką samą treść opowiedzieć różnymi technikami.
godz. 22.00 Skwer Pionierów - spektakl "Kwiat Paproci" Teatr Latarnia
"Historia ta wydarzyła się może wczoraj, a może sto lat temu…"
Widowisko powstało na podstawie pięknej baśni Ignacego Kraszewskiego "Kwiat paproci", opartej na polskiej tradycji Nocy Świętojańskiej. Główny bohater - Jacuś w drodze po tytułowy kwiat, w drodze ku dorosłości, mierząc się z leśnymi strachami oraz własnymi słabościami stanie przed kluczowym pytaniem - gdzie jest prawdziwe szczęście? W mrocznym, leśnym świecie można się zagubić, przestraszyć, ale i spotkać z sobą samym. Podczas takiej wędrówki można odnaleźć prawdę o wartościach i relacjach. W dzisiejszym pędzie nie chcemy przyglądać się własnym mrokom… A może warto?
14.07.2023
godz. 12.00, Plac przy Latarni - " Projekt Marzenie", Teatr Planeta M (60 min)
Marzenie to projekt od dzieci i dla dzieci. Zainspirowani dziecięcymi marzeniami, postanowiliśmy stworzyć pokaz o naturze marzeń. Pokaz zbudowany jest na elementach klaunady i iluzji. Teatr Planeta M założony został przez Magdalenę Płanetę -aktorkę i reżyserkę w 2007r. w Poznaniu. Obecnie działa na pomorzu, realizując projekty artystyczne, społeczne i edukacyjne. Teatr Planeta M prowadzi także działalność skierowaną dla dzieci - Pan Baj Wodzirej Podwórkowy, w ramach której realizowany jest "Projekt Marzenie".
godz. 22.00, Skwer Pionierów - spektakl "Klasa" Teatr Snów (60 minut)
Stary człowiek wraca do szkoły. Chce spotkać kolegów i przeżyć ponownie, lub tylko powspominać, tamten czas. Zasiada w ławce jak kiedyś i porusza się między realnością a fantazją. Wywołuje ze swojej pamięci koleżanki i kolegów oraz wydarzenia, które były dla niego najważniejsze. Wywołuje też magiczne sceny, które ubarwią jego wspomnienia, które zainteresują kolegów z klasy. Spektakl inspirowany jest opowiadaniami Bruno Schulza.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze