Reklama

 

 



Batalia o maszt w Niekaninie trwa nadal. T-Mobile wraca do pierwotnej lokalizacji

07/02/2018 14:39

Sprawa masztu w Niekaninie ma swój ciąg dalszy. Kiedy wydawało się, że prawie 40-metrowa konstrukcja stanie na wskazanej przez gminę działce, operator wycofał się z ugody i zamierza walczyć o pierwotną lokalizację dla inwestycji, na którą nie zgadzają się mieszkańcy miejscowości.



O sprawie lokalizacji masztu zrobiło się głośno w październiku ubiegłego roku. Wówczas okazało, że ogromna konstrukcja ma stanąć zaledwie kilka metrów od najbliższych zabudowań i domów jednorodzinnych. Mieszkańcy ogłosili protest i zablokowali drogę dojazdową do działki, uniemożliwiając tym samym postawienie masztu telekomunikacyjnego. Na skutek działań władz gminy i stowarzyszenia Ekologiczny Kołobrzeg, firma T Mobile zaakceptowała alternatywne rozwiązanie. Przedstawiciele operatora wyrazili pisemną zgodę na przeniesienie inwestycji na wskazaną przez gminę działkę w obrębie miejscowości Niekanin.

Okazuje się jednak, że dla inwestora, te ustalenia nie są wiążące. Prawnicy T Mobile walczą obecnie w szczecińskim Sądzie Administracyjnym o prawo do postawienia masztu w pierwotnej lokalizacji, czyli na działce przy której znajduje się osiedle domków. Mieszkańcy nie składają broni i zapowiadają wznowienie protestu. Dzisiaj sprawą kolejny raz zajmie się Telewizja Trwam, której program nadawany „na żywo" będzie można obejrzeć o godzinie 17.
Do sprawy Niekanina wrócimy.
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości