Zawodnicy Klubu Sportowego Morote wzięli udział w jedenastej edycji międzynarodowego turnieju karate Central Poland Open. Do Pleszewa w województwie wielkopolskim przyjechało prawie 900 zawodników z 8 krajów świata. Wśród nich byli medaliści Mistrzostw Świata i Europy.
Kołobrzescy karatecy w tej imprezie wypadli znakomicie i zdobyli jeden złoty, dwa srebrne i trzy brązowe medale.
Jak relacjonuje trener Przemysław Spadł, największy sukces odniosła Waleria Jakubowska, zwyciężając w kategorii kadetek -54 kg i zdobywając dodatkowo brąz w starszej kategorii juniorek -53 kg. W tej ostatniej w półfinale stoczyła pasjonujący pojedynek z wice-mistrzynią Europy i zwyciężczynią ostatniej edycji Youth League w Guadalajara (Hiszpania) litwinką Migle Liutkeviciute, minimalnie przegrywając z dwa lata starszą przeciwniczką.
Srebrny i brązowy medal zdobył także Dima Kamornik kadeci -63 kg oraz juniorzy -68 kg. Tu w półfinale stoczył pasjonujący pojedynek z Nazarem Prannychukiem, brązowym medalistą Mistrzostw Świata, srebrnym medalistą Mistrzostw Europy i trzykrotnym zwycięzcą Youth League. Dima do ostatnich pięciu sekund prowadził z dwa lata starszym przeciwnikiem 2-0, niestety w końcówce uległ presji i ostatecznie przegrał po pasjonującej walce 2-3. Na podium stanęła również Klaudia Grząkowsk(srebro, kadetki -47 kg) i Maksym Piłat (brąz, młodzicy -40 kg).
Turniej był również okazją do zebrania cennego doświadczenia przez młodszych zawodników klubu. Trener Przemysław Spadło nie krył dumy z postawy swoich podopiecznych, podkreślając wysoki poziom rywalizacji i międzynarodową rangę wydarzenia.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze