Zaledwie kilka miesięcy potrzebowali piłkarze i działacze Kotwicy Kołobrzeg, by zrealizować swój upragniony cel. W sobotę na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka podopieczni Krzysztofa Sobieszczuka w derbach Kołobrzegu zmierzyli się z Akademią Piłkarską Kotwica i wygrali pewnie 5:0. Zwycięstwo w tym spotkaniu, na kilka kolejek przed końcem rozgrywek klasy okręgowej, zapewniło im upragniony, a zarazem historyczny awans do IV ligi. Nowy klub kontynuuje bowiem tradycję spadkowicza z 1 ligi z poprzedniego sezonu.
Sobotni pojedynek przy ul. Śliwińskiego 10 zgromadził wielu kibiców i sympatyków obu kołobrzeskich drużyn. Od pierwszego gwizdka „biało-niebiescy” przejęli inicjatywę w tym spotkaniu, a Akademia ograniczała się głównie do defensywy. Jak się okazało, piłka w tym meczu wpadała tylko do jednej bramki. W pierwszej połowie na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Kryspin Leśniak, trafiając w 5. i 43. minucie spotkania. Po zmianie stron wynik podwyższył Tomasz Rydzak, a kropkę nad „i” już w doliczonym czasie gry postawili Michał Lasek i chwilę później Konrad Strojek. Wraz z końcowym gwizdkiem na stadionie rozpoczęła się wielka feta, a kibice wraz z piłkarzami świętowali awans.
WIĘCEJ ZDJĘĆ - tutaj - foto Gracjan Kierul
Sobotnie spotkanie okazało się prawdziwym świętem dla fanów futbolu znad Parsęty. Bramy stadionu zostały otwarte na kilka godzin przed rozpoczęciem derbów. Na najmłodszych kibiców czekały darmowe dmuchańce oraz wata cukrowa, a organizatorzy zapewnili również muzyczne atrakcje. Na murawie pojawiła się skrzypaczka, która wykonała utwór „Kotwa On Fire”, a publiczności zaprezentowały się także formacje ze Szkoły Tańca VSDS.
Po raz pierwszy w historii hymn Kotwicy został wykonany na żywo. Dodatkową atrakcją była również loteria fantowa, w której do wygrania były klubowe gadżety oraz meczowa koszulka.
Warto wspomnieć, że Kotwica Kołobrzeg w tym roku świętuje 80-lecie istnienia, a główne uroczystości zaplanowano na ostatni mecz ligowy, który odbędzie się 20 czerwca.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze