Reklama

 

 



Od mszy po symboliczne zaślubiny z Bałtykiem. Patriotyczne obchody przy Pomniku

15/03/2026 14:25

W sobotę w Kołobrzegu odbyły się uroczystości patriotyczne nawiązujące do historycznych Zaślubin Polski z Morzem. Ich organizatorami były lokalne struktury Gwardii Narodowej oraz Stowarzyszenie Pancerni Poznań.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji ojczyzny, która została odprawiona w kościele św. Marcina przy ulicy Portowej. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy, trzymając biało-czerwone flagi i emblematy, przeszli ulicami miasta pod Pomnik Zaślubin z Morzem.

Tam odbyła się główna część uroczystości. W programie znalazły się okolicznościowe przemówienia oraz krótki wykład historyczny przypominający znaczenie wydarzeń z 1920 roku. Na zakończenie odśpiewano hymn państwowy i dokonano symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/03/2026 21:31
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości