Wracamy do sprawy potrącenia pieszego przy ulicy 6 Dywizji Piechoty. Do zdarzenia doszło we wtorek po południu. Kierowca dacii nie zauważył mężczyzny przechodzącego przez przejście dla pieszych na wysokości osiedla Europejskiego.

Mężczyznę kierującego samochodem oślepiało ostre słońce. Potrącony, około 60-letni mężczyzna, doznał złamania kości łonowej. Został zabrany do szpitala. Jak się okazało poszkodowany miał w wydychanym powietrzu przeszło 1,5 promila alkoholu. Również kierowcy została pobrana krew do badań. Ku przestrodze przypominamy, że mocno świecące słońce znajdujące się nisko nad horyzontem, zwłaszcza zimą może powodować utrudnienia dla kierowców. W warunkach ograniczonej widoczności należy więc zdjąć nogę z gazu.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Gościu mógłby i mieć nawet 5,5 promila, ale jeśli prawidłowo przechodził przez jezdnie to tylko i wyłącznie kierujący jest winny zdarzeniu.
Może i był na prawie ale to on leży połamany w szpitalu... Co komu po racji, skoro już na wstępie zawsze będzie poszkodowany? Prawo pierwszeństwa pieszych nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistością, a skutki widać powyżej. To że pieszy widzi pojazd nie oznacza, że jest widzianym przez kierującego, niestety.
ściągnąć nogę to za mało czasami trzeba się zatrzymać i wysiąść żeby zobaczyć czy ktoś przełazi- do tego doszło .Bo ład i porządek musi być a najważniejsze jest życie i zdrowie ...Żygać się chce
Gościu mógłby i mieć nawet 5,5 promila, ale jeśli prawidłowo przechodził przez jezdnie to tylko i wyłącznie kierujący jest winny zdarzeniu.
Może i był na prawie ale to on leży połamany w szpitalu... Co komu po racji, skoro już na wstępie zawsze będzie poszkodowany? Prawo pierwszeństwa pieszych nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistością, a skutki widać powyżej. To że pieszy widzi pojazd nie oznacza, że jest widzianym przez kierującego, niestety.
ściągnąć nogę to za mało czasami trzeba się zatrzymać i wysiąść żeby zobaczyć czy ktoś przełazi- do tego doszło .Bo ład i porządek musi być a najważniejsze jest życie i zdrowie ...Żygać się chce