Reklama

 

 



Są pieniądze na dokumentację projektową ulicy Kołobrzeskiej

18/12/2017 10:12

Zarząd Powiatu przychylił się do wniosku mieszkańców Grzybowa, którzy walczą o remont drogi powiatowej w Grzybowie wraz z budową chodnika oraz ścieżki rowerowej. 11 grudnia podjęto decyzję o zabezpieczeniu w budżecie powiatu kwoty w wysokości 100.000 złotych na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z kosztorysem wysłużonej już ulicy.


Już dziś jednak wiadomo, że aby stan drogi uległ poprawie, należałoby ją gruntownie przebudować, rozebrać istniejące warstwy nawierzchni i ułożyć nową podbudowę, warstwę wiążącą i ścieralną. W ramach inwestycji przebudować trzeba również istniejące zjazdy do posesji oraz wykonać ciąg pieszy i rowerowy.

Jak poinformował starosta przebudowa blisko 3 kilometrowego odcinka wedle szacunków może kosztować nawet kilka milionów złotych. W tej sytuacji niezbędne będzie sięgnięcie po środki zewnętrzne, a do tego konieczny jest kosztorys i dokumentacja projektowa.
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości