Reklama

 

 



Zmiany w planie miejscowym. Przedsiębiorcy chcą zmodernizować ul. Morawskiego

Rada Miasta podjęła uchwałę intencyjną, która ma rozpocząć procedurę porządkowania układu komunikacyjnego na terenie między ulicami Sułkowskiego, Wschodnią oraz IV Dywizji Wojska Polskiego. Kilku przedsiębiorców chce wykonać projekt i modernizację niewyremontowanej części ulicy Morawskiego.

Planowane zmiany są związane z prowadzonymi na tym obszarze inwestycjami. Łącznie realizowanych jest tam dziesięć przedsięwzięć, które wymagają dostosowania zapisów planistycznych w zakresie komunikacji.

Miasto, jak informowała podczas sesji wiceprezydent Ewa Pełechata, prowadzi rozmowy z przedsiębiorcami, którzy zadeklarowali udział w kosztach budowy drogi. Inwestorzy są zainteresowani wykonaniem nowego odcinka, jednak obecne zapisy planu miejscowego nie pozwalają na jego zaprojektowanie ani realizację, ponieważ drogi nie mają statusu dróg publicznych.

Reklama

Uchwała intencyjna ma więc usankcjonować układ drogowy poprzez wprowadzenie odpowiednich zapisów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Dopiero po zakończeniu tej procedury możliwe będzie rozpoczęcie prac projektowych i budowlanych, które sfinansują przedsiębiorcy.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/12/2025 09:52
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości