Reklama

 

 



„Chłopaki płaczą” na deskach Regionalnego Centrum Kultury

20/09/2024 08:13

Jak reagujesz, widząc płacz u mężczyzny? Czy to widok, który wywołuje w tobie zakłopotanie, współczucie, a może lęk? Jak często napotykasz w przestrzeni publicznej mężczyzn, którzy okazują swoje emocje w tak otwarty sposób?  Przekonać się o tym będzie można oglodając spektakl "Chłopaki płaczą" w reżyserii Michała Buszewicza z Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka w Warszawie. Ciekawy spektakl w Kołobrzegu będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę, 22 września w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury. Bilety na to wydarzenie w cenie 30 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) są już dostepne w kasach RCK przy ul. Solnej.

Spektakl podejmuje temat męskich łez, które w naszej kulturze często pozostają "deficytowym towarem" – są czymś, czego nie spotykamy często, a co niektórym może wydawać się nienaturalne. Czy płacz mężczyzny to tabu? Czy to intymne, prywatne doświadczenie może stać się kanwą opowieści teatralnej? Buszewicz zaprasza widza na podróż, która zadaje pytania o emocje, wstyd, męską wrażliwość i społeczne role, jednocześnie prowokując do zrewidowania własnych przekonań na temat tego, co to znaczy być "męskim" w świecie pełnym stereotypów i oczekiwań.

Scenariusz i reżyseria: Michał Buszewicz
Scenografia i kostiumy: Doris Nawrot
Muzyka: Baasch
Choreografia: Katarzyna Sikora
Reżyseria światła: Aleksandr Prowaliński
Wideo: Michał Dobrucki
Asystentka reżysera: Jowita Mazurkiewicz
Asystentka scenografki: Olga Ciężkowska
Inspicjentka / suflerka: Barbara Ojrzeńska

Obsada: Waldemar Barwiński, Robert Majewski, Henryk Niebudek (gościnnie), Mateusz Górski (gościnnie)/Piotr Siwkiewicz/Michał Balicki (gościnnie), Paweł Tomaszewski, Karol Wróblewski

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości