Reklama

 

 



Ulewy paraliżują region. Zalane garaże, piwnice i budynki

22/02/2026 21:52

Gwałtowne ocieplenie i intensywne opady deszczu przynoszą poważne utrudnienia w regionie. W wielu miejscach zalewane są domy, garaże, posesje oraz budynki gospodarcze.


 

Do niedzielnego wieczora strażacy w województwie zachodniopomorskim odnotowali ponad 130 interwencji. Większość zgłoszeń dotyczyła podtopień oraz wypompowywania wody z zalanych obiektów. W samym Kołobrzegu liczba zgłoszeń pod wieczór sięgała dziesięciu, jednak do godziny 20.00 wciąż napływały kolejne wezwania.

Najtrudniejsza sytuacja panuje w gminach Gościno, Dygowo i Siemyśl, gdzie nieprzerwanie pracują zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy zabezpieczają posesje, udrażniają przepusty i pomagają mieszkańcom w usuwaniu skutków zalania.

Reklama

Niestety, prognozy na poniedziałek nie napawają optymizmem. Synoptycy zapowiadają dalsze opady deszczu, co może oznaczać kolejne interwencje służb i utrzymujące się zagrożenie podtopieniami. Mieszkańcy powinni na bieżąco monitorować komunikaty pogodowe i zachować szczególną ostrożność.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości