Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 48-letniego kierującego samochodem marki Volkswagen, który prowadził pojazd pomimo obowiązującego, rocznego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a jego auto odholowano na parking policyjny. O dalszym losie 48-latka zdecyduje sąd.
Podczas kolejnych kontroli policjanci adaptacji zawodowej ujawnili 59-letnią kobietę kierującą Citroenem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta straciła już prawo jazdy i odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.
Nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego stanowili znaczną część weekendowych interwencji. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 33-letniego mężczyznę poruszającego się hulajnogą elektryczną po drodze publicznej, który miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Z kolei funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 20-letniego kierującego Volkswagenem, u którego badanie wykazało 1,4 promila alkoholu.
W trakcie działań ujawniono również przypadki rażącego lekceważenia przepisów. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 27-letniego kierującego Skodą, który posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie za przestępstwo. Podczas kontroli prędkości zatrzymano także innego kierowcę Skody, który przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h. Jak się okazało, 50-latek był również w stanie nietrzeźwości - badanie wykazało 0,7 promila alkoholu.
Policjanci interweniowali także w związku z zakłócaniem porządku publicznego. Patrol Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego doprowadził do wytrzeźwienia 66-letniego mężczyznę, który pod wpływem alkoholu wszczynał awantury i zachowywał się agresywnie w miejscu publicznym, stwarzając zagrożenie dla innych osób.
Podczas weekendu funkcjonariusze zatrzymali łącznie cztery osoby poszukiwane. Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 44-latka poszukiwanego listem gończym do odbycia kary 75 dni pozbawienia wolności za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali również 46-latka poszukiwanego na podstawie nakazu zatrzymania i doprowadzenia do odbycia kary zastępczej w wymiarze 15 dni oraz 21-latka, który zgodnie z decyzją sądu ma do odbycia karę jednego roku pozbawienia wolności. Czwartą osobą był 41-letni mieszkaniec Kołobrzegu, który trafił już do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 8 miesięcy pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze