Reklama

 

 



W marcu rusza zbiórka gabarytów i elektroodpadów. Sprawdź harmonogram

18/02/2026 14:36

Mieszkańcy Kołobrzegu już wkrótce będą mogli bezpłatnie pozbyć się niepotrzebnych, dużych przedmiotów. Od 2 marca do 8 kwietnia w mieście prowadzona będzie pierwsza w tym roku zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.


To dobra okazja, by uprzątnąć piwnice, garaże i mieszkania ze starych mebli, zużytej pralki czy niepotrzebnego roweru. Odpady, które nie mieszczą się do standardowych pojemników, będzie można wystawiać przy śmietnikach lub wiatach śmietnikowych w wyznaczonych terminach, zgodnie z harmonogramem dla poszczególnych osiedli.

Odbiór prowadzony będzie w godzinach od 10.00 do 18.00. W ramach akcji przyjmowane będą między innymi meble, takie jak szafy, fotele, krzesła, łóżka czy sofy, a także dywany, wózki dziecięce, rowery oraz sprzęt RTV i AGD, w tym lodówki, pralki, kuchenki, komputery i telewizory.

Reklama

Warto jednak pamiętać, że zbiórka nie obejmuje odpadów budowlanych, remontowych ani sanitarnych. Nie można wystawiać desek, belek, paneli, ram okiennych, drzwi, płotów, wanien, umywalek, muszli toaletowych, grzejników, płytek czy wykładzin PCV. Nie będą odbierane również części samochodowe, opony, ubrania, kołdry, poduszki ani worki czy kartony z odpadami domowymi.

Z akcji mogą skorzystać wyłącznie właściciele nieruchomości, którzy składają deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami do Urzędu Miasta Kołobrzeg.

Reklama

Szczegółowy harmonogram odbioru dostępny jest na stronie miasta oraz w komunikatach zarządcy systemu gospodarowania odpadami.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/02/2026 14:39
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości