Reklama

 

 



Grzybowo i Dźwirzyno z Błękitną Flagą

26/06/2018 10:11

Przyznano Błękitne Flagi, czyli międzynarodowe wyróżnienia dla najczystszych kąpielisk na świecie. Te prestiżowe wyróżnienie otrzymały również dwie plaże na terenie Gminy Kołobrzeg. W tym roku flagi w kolorze błękitnym powiewać będą już po raz szósty na plaży w Grzybowie oraz po raz pierwszy na plaży w Dźwirzynie.

 


Błękitna Flaga przyznawana jest kąpieliskom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych. Aby ją zdobyć plaża musi spełniać szereg, wcale nie łatwych kryteriów. O tym jak ciężko przez nie przejść niech świadczy fakt, że w zeszłym roku na polskim wybrzeżu powiewało jedynie kilkanaście takich Flag.

Podczas tegorocznych obrad Międzynarodowego Jury w Kopenhadze, Błękitne Flagi zostały przyznane dla 4554 obiektów, w tym kąpielisk, marin oraz łodzi turystycznych w 45 krajach. W Polsce Błękitna Flaga została przyznana dla 33 obiektów, w tym dla 23 kąpielisk oraz 10 marin. W Województwie Zachodniopomorskim wśród 12 wyróżnionych kąpielisk aż dwa są w Gminie Kołobrzeg.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

 


Reklama

Wideo e-kg.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości