W okręgu 40 wybory parlamentarne wygrała Platforma Obywatelska. Jeśli oficjalne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej pokryją się z wynikami late poll to Platforma będzie miała trzech posłów z okręgu koszalińskiego - Marka Hoka, Stanisława Gawłowskiego i Pawła Suskiego.
Mandat, w porównaniu z ostatnią kadencją straci Wiesław Suchowiejko. Prawo i Sprawiedliwość najprawdopodobniej uzyska również 3 mandaty. Na pewno na Wiejskiej zasiądzie kołobrzeżanin Czesław Hoc, który zdobył najwięcej głosów w okręgu. Głosowało na niego łącznie ponad 25 tysięcy osób. Oprócz niego w Sejmie najprawdopodobniej będą Paweł Szefernaker i Stefan Strzałkowski. Z komitetu Kukiz15" mandat zdobył Stefan Romecki a z Nowoczesnej Radosław Lubczyk. Senatorem z okręgu koszalińskiego ponownie będzie Piotr Zientarski z Platformy Obywatelskiej, a z okręgu podkoszalińskiego - również drugą kadencję z rzędu - Grażyna Sztark, także z PO.
Podział mandatów może się jeszcze zmienić, gdyby próg wyborczy przekroczyła Zjednoczona Lewica lub partia KORWiN. Oficjalne wyniki Państwowa Komisja Wyborcza ma podać jeszcze w poniedziałek.
Na komitety w naszym okręgu głosowano tak:
1. Platforma Obywatelska - 65 262 głosów
2. Prawo i Sprawiedliwość - 62 032 głosów
3. Zjednoczona Lewica - 24 697 głosów
4. Kukiz"15 - 20 428 głosów
5. .Nowoczesna - 17 488 głosów
6. KORWiN - 9672 głosów
7. Polskie Stronnictwo Ludowe - 8 972 głosów
8. Partia Razem - 8 466 głosów
Na wybranych kandydatów głosowano w naszym okręgu następująco:
1. Czesław Hoc (PiS) - 25072 głosów
2. Marek Hok (PO) - 17647 głosów
3. Agnieszka Trafas (.Nowoczesna) - 3321 głosów
4. Jan Dzik (Kukiz"15) - 2937 głosów
5. Antoni Szarmach (ZLEW) - 1725 głosów
6. Martyna Śliwińska (PO) - 920 głosów
7. Joanna Van Fenema (Kukiz"15) - 691 głosów
8. Kamila Barszczewska (.Nowoczesna) - 396 głosów
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze